Porsche 718 Cayman

S týmto ikonickým nemeckým športiakom si leto rozhodne užiješ na plné obrátky! Je pritom úplne jedno, či sa chystáš zdolávať serpentíny, plánuješ rýchlu jazdu po diaľnici alebo sa chceš ukázať v nočnom meste – tento krásavec necúvne pred žiadnou výzvou. Nech s ním vyrazíš kamkoľvek, vďaka jeho výkonnému motoru uloženému uprostred, vynikajúcim technickým vlastnostiam, kvalitným materiálom a dizajnu ako z budúcnosti bude každá jazda s ním obrovský zážitok.


Charakteristické športovo vykreslené hrany a jasne definované tvary hovoria jediné – Porsche nie je auto určené na odpočinok v garáži. Či už je to mohutný predok, krídlo, ktoré sa samo vysúva pri rýchlosti 120 km/h, alebo bočné línie dverí, ktoré zvádzajú protivietor do veľkých bočných nasávacích otvorov. Zo všetkého sála športový duch.


Rýchla jazda krajinou bude ešte väčší pôžitok, najmä s výkonom 220 kW (300 k) pri 6 500 ot./min., s akceleráciou z 0 na 100 km/h pod 5 sekúnd a pri maximálnej rýchlosti 275 km/h.


Efektívne využíva palivo vďaka funkciám, ako je Auto Start-Stop, termomanažment, napájanie palubnej siete energiou získavanou rekuperáciou, VarioCam Plus a plachtením v spojení s dvojspojkovou prevodovkou Porsche. O efektívne čistenie výfukových plynov sa starajú katalyzátory s lambda sondou.


Hlavné LED svetlomety s dynamickým svetelným systémom Porsche (PDLS) poskytujú vynikajúce osvetlenie cesty vďaka optimálnej rovnováhe medzi krátkym a diaľkovým osvetlením s bočným osvetlením. Dynamický svetelný systém Porsche PDLS nastavuje rozsah stretávacích svetiel na základe rýchlosti jazdy.


Porsche Connect rozširuje súčasné funkcie športového vozidla o inteligentné služby a aplikácie. V stredovej konzole je priehradka na smartfón a prístup k rozšíreným funkciám vozidla, ako sú navigácia, štatistiky vozidla, carfinder, systém Porsche Vehicle Tracking. Okrem toho je samozrejmosťou cúvacia kamera či bezkľúčové štartovanie.


Kolesá sú zo zliatiny ľahkých kovov. Zadné kolesá sú širšie o pol palca, čoho cieľom je vyššia stabilita a lepšie správanie v zákrutách. Navyše ponúka čierne 20-palcové kolesá „Carrera Sport Rad“ platinum pre ešte športovejší spôsob jazdy.


Surround Sound-System firmy BOSE®, vyvinutý podľa špecifickej akustiky vnútorného priestoru, je vybavený 10 zosilňovacími kanálmi a 10 reproduktormi vrátane patentovaného vysokovýkonného basového woofera 100 W. Aktívne vyhotovenie systému umožňuje optimálne nastavenie každého reproduktora podľa podmienok kabíny vozidla.


Výkon, jazdné vlastnosti a 2 batožinové priestory umožňuje koncepcia motora uloženého uprostred. Motor sa nachádza necelých 30 cm za šoférom. Vďaka tomu ponúka dynamické správanie v zákrutách, znížené vibrácie a rovnomernejší chod.