Audi e-tron Sportback

Nasadnite na vlnu elektromobility, ktorá ponúka vzrušujúci dizajn, fascinujúci pocit z jazdy a inovatívne technológie. Audi e-tron je odpoveďou na meniaci sa svet a potrebu trvalo udržateľných riešení. Tento prvý čisto elektrický Sportback od Audi kombinuje športový temperament a funkčnosť.

Do prednej časti je zasadená typická osemuholníková maska chladiča so zvislými priečkami. Agresívny dojem dotvárajú dva veľké difúzory, ktoré zbierajú vzduch pre rekuperačné jednotky. Po bokoch sú umiestnené akumulátory zvýraznené dizajnovými prvkami, ktoré dotvárajú celkový masívny dojem auta.

Nízko klenutá línia strechy v zadných partiách je nezameniteľným znakom toho, že ide o model Sportback. Čistá línia a silueta kabíny mu prepožičiavajú športovejší vzhľad. Agresívny dojem zadnej časti dotvára veľký difúzor.

Plne elektrický pohon zabezpečuje elektromotor na prednej aj zadnej náprave s celkovým výkonom až 300 kW (408 k). S maximálnym krútiacim momentom 664 Nm umožňuje spontánny rozjazd bez spomalenia. V režime „boost“ akceleruje vozidlo z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy a môže dosiahnuť rýchlosť až 200 km/h.

Dojazd až 446 km zabezpečuje vysokonapäťový akumulátor s kapacitou až 95 kWh. Okrem toho získava Audi e-tron Sportback energiu aj rekuperáciou, teda formou spätného získavania energie. Kombinovaná spotreba energie sa hýbe v rozmedzí 21,6 – 26,3 kWh/100km (WLTP) alebo 20,6 – 23,9 kWh/100 km (NEDC) pri nulovej uhlíkovej stope CO2 0 g/km.

Vysoká výdrž batérie predurčuje Audi e-tron Sportback na každodenné používanie bez obmedzení. Batériu si môžete nabiť na verejnej nabíjacej stanici alebo v pohodlí domova s inovatívnym systémom e-tron connect. Pri maximálnom nabíjacom výkone 150 kW je možné dosiahnuť nabitie akumulátora na 80 % jeho kapacity už za 30 minút.

Audi e-tron Sportback sa pýši množstvom inovatívnych technológií, ktoré už tradične zvyšujú komfort i zážitok z jazdy. Špičkový infotainment systém MMI navigácie s dotykovým rozhraním MMI touch response sa ovláda pomocou dvoch veľkých displejov v stredovej konzole.